Популярне

Кривче

Кривче — село у Борщівському районі. Містечко під назвою Оплакана (Оплакане), розташоване на берегах річки Циганка, відоме з 1650 р. Побудований шляхтичами Концкими у важкодоступній місцевості замок не раз зазнавав нападів турецько-татарських орд. У 1672 р. його поруйнували загони турецького султана Магомета V, які поверталися з-під Бучача

У 1675р. король Ян III Собєський після оволодіння замком наказав його відбудувати і помістити залогу, проте наказ не був виконаний і твердиня довгий час залишалася без оборонців. У більш пізні часи Кривченський замок опанував “ренегат” Кричінський, відомий завдяки романам Г.Сєнкевича, який разом із татарами робив розбійні напади на польські землі. У цьому замку він завершив свій “ганебний шлях”. Під час австрійського панування Кривче стало заштатним містечком у Борщівському повіті.

Власниками маєтку у першій половині XIX ст. були графи Голійовські, які мешкали в старому замку в Кривчі Горішнім. Потім землі перейшли до рук єврейських власників Зайдманів, які розібрали замок. У 70-х pp. XIX ст. власником цих земель був Соломон Шуцман, а в XX ст. Лазар Мельцер.

У 70-х роках XIX ст. архіваріусом А.Шнайдером був спроектований герб містечка: “на блакитному тлі срібна замкова вежа”. Він нагадує про героїчне минуле Кривчого, його значення в обороні краю від ворогів. Однак вживання цього герба у міському діловодстві не зафіксовано.

Наше

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією