Популярне

З ювілеєм, Тернополе!

Файному місту Тернополю – 470.

Файному місту Тернополю – 470. Вдесятеро більше, ніж прожив Шевченко чи Стус, майже вдвоє менше, ніж Кременцю чи Теребовлі. Міста живуть довше, ніж люди, але життя їх рідко буває спокійним чи бідним на спогади.
Якби Тернопіль був літньою тітонькою, котра вечорами згадує прожиті роки, він, напевне, схвильовано б розказував про часи окупації, воєн і нещасть. Ностальгія бриніла б при розповіді легенди про тернове поле. Він тішився б,
розказуючи про свій перший фотосалон, перший потяг, першу гімназію. А як радий через 100 літ зустрітися зі своєю давньою знайомою – панною Крушельницькою. Хоч мовчазна і в бронзі, зате вже його не покине. Щиро, по-дитячому, хизувався б ставом – ну, скажіть, хто ще має в місті справжнісіньке озеро!
Але його вулицями проходять щодня тисячі людей – людей молодих й усміхнених.  Тернополю ніколи жити минулим. І він теж усміхається, дивлячись на матусь з колясками у скверах, на закоханих на лавочках, на школярів на ігрових майданчиках.
Змінювалися прапори і назви вулиць, іноді церкви ставали складами, іноді тюрми – музеями, але дух міста жив століттями і житиме, поки є у світі люди, що гордо кажуть про себе «тернополяни».

Ліна Сват
Всі статті автора

Колонка

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією