Популярне

Що таке «культурний шок»?

Ми могли чути це, на перший погляд, дивне поєднання слів, окремо розуміти слова, що створюють поняття, але слабко уявляємо, що ж означають вони разом. Мова їде про поняття «культурний шок».

Вперше його використала антрополог Кальверо Оберг . Культурний шок – це індивідуальний прояв дезорієнтації людини, коли вона впізнає незнайомий їй раніше образ життя. Найчастіше це явище спостерігається у студентів за обміном, як результат імміграції, туристичної подорожі. Тобто справа полягає у чужому оточенні, незвичному, часто контрастному для людини.

Простіше кажучи, культурні норми, з якими стикається іноземець, входить у внутрішню суперечність з нормами, на яких цей іноземець виховався і до яких звик.

Культурний шок поєднує у собі ейфорію, розчарування, адаптацію, примирення. Прибуваючи у чужу країну, іноземець відчуває позитивні емоції, але згодом «рожеві окуляри» спадають, виникають культурні протиріччя (це і є стадія культурного шоку).

Існують неминучі негативні умови, які лише сприяють розвитку культурного шоку: мовний бар’єр, ностальгія за Батьківщиною, інформаційне перевантаження, посилена залежність від нових умов тощо.

Як уже згадувалось, це досить індивідуальне явище, тому не існує єдиного та надійного способу полегшити цей процес. Культурний шок має багато проявів та ефектів, часових інтервалів і ступенів тяжкості.
 

Ірина Кардаш
Всі статті автора

Культура

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією