З кожним роком все більше українців дізнаються про свято, яке раніше тільки бачили на екранах телевізорів. Гарбузи зі свічками, чудернацькі костюми, вампірячі зуби та розмальовані обличчя.
Якщо ви все це побачите ввечері 31 жовтня – не дивуйтесь, а готуйте цукерки. Адже незабаром до вас завітають дітлахи з проханням, чи ба вимогою, зробити один із найважливіших виборів у вашому житті – «Цукерки або смерть?». Для дорослих – це можливість порозважатись разом із підлітками, для дітей – можливість отримати масу емоцій та вигадати містичні костюми, а для віруючих людей – справжній шок. Адже саме свято маю язичницьку історію.
Свято Хеловіну – це свято всіх святих. Подейкують, що саме в цей день виникає найбільш тісний зв’язок між світом живих та мертвих. І такими діяннями, святкуваннями та дивацькими традиціями живі закликають не втручатись в їхній світ тих, хто вже покинув його. Існує версія, що цієї ночі душі померлих можуть повернутись у світ живих.
Українське святкування, звісно, ще дуже відрізняється від американського. Адже в США до нього готуються ретельно та заздалегідь: купують цукерки, іграшки, шиють костюми та планують розваги на ніч. Вшанування душ померлих перетворилось у дещо комерційний аспект, тому що за важливістю Хеловін в Америці посідає ледь не перше місце (після Різдва). І з цієї причини придбати у Штатах фарбу для імітуванні крові на обличчі чи відьомські прибамбаси вже давно не стало проблемою. А європейська свідомість дещо по-іншому сприймає те, що з легкістю собі можуть дозволити американці. Православна церква не хоче визнавати язичницьких мотивів свята. Хоча новорічну ялинку та пасхальні яйця сприймає як належне. У Європі відзначають Хеловін у дещо сімейному форматі. Не такому радикальному, як в Америці.
В Україні святкування зазвичай складається із тематичних вечірок, на які всі бажаючі приходять у костюмах, конкурсів та відповідної атрибутики. Всім усміхнених гарбузів, унікальних страшних костюмів та шаленого настрою у цей день!
Нехай будуть цукерки!
Дана Гарасюта
Всі статті автора
Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.
Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.
система комментування CACKLEВи мрієте провести час за містом? Кемпінг стає все більш популярним видом відпочинку, але не всі знають, що взяти з собою в таку подорож. Туристичні та кемпінгові приналежності — незамінне спорядження в інвентарі кожного туриста.
Підприємці в Україні з острахом чекають на податкові перевірки. Невеликий бізнес не завжди має можливість отримувати фахову юридичну допомогу до, під час та після інспекцій.
01.12.2020 року відійшов у засвіти відомий педагог Тернопілля, учитель учителів, колишній директор обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти (1985-2014) Юрій Васильович БУГАН.
Якщо карантин вихідного дня виявиться неефективним, то уряд України буде змушений ввести в країні повний локдаун.
Жити у ХХІ сторіччі означає жити онлайн. Хочемо ми цього чи ні, такі реалії нашого сьогодення. Подумайте, скільки людей із кола ваших знайомих не користується телефоном? А інтернетом?