Сьогодні українці святкують величне свято. У народі його ще кличуть великою Пречистою. Воно має свої традиції. Особливо святкують його у тих місцях де освячувались церкви на честь Богородиці.
Сьогодні після служби віряни йдуть додому та їдять святкову трапезу. Крім цього, нині прийнято відвідувати (ходити у гості) до родичів, кумів, сватів. Напередодні цього свята українці дотримувалися 2 тижневого посту - Спасівка. Кухня пишна на страви: із квасолі, грибів, гороху.
Після цього празника в Україні починають збирати урожай, готуються до зими. На деревах залишають плоди яблук, груш зимового сорту. Третя Пречиста – снігом покриває, відповідно населення звільняється від польових робіт. На зиму збирають калинку. У саме свято до церкви люди несуть колосся зібраного врожаю. За традицією зазначається, що до церкви несуть колосся, аби Матінка зберегла новий урожай від погодних негод: дощ, вітер.
Дещо про святковий стіл.
Так, як українці гостинні, то у цей день очікували родичів. У цю пору року достигали кабачки, баклажани. Їх жарили, тушкували, фарширували із різними наповнювачами: гриби, морква. Обов’язково вживають рибу нарізно приготовлену: жарина, варили юшку, запікали. Урожай дозволяв приготувати різні смачні страви із свіжих овочів.
Сьогоднішнє свято має багато традицій та прикмет. Так, наприклад, не можна сьогодні взувати незручне взуття, бо воно може натерти ногу, а це означає, що Вас можуть чекати проблеми, важке життя. Не ходити босому по росі, аби не зашкодити власному здоров’ю.
Якщо ж у цей день гарна тепла погода, варто чекати Бабине літо прохолодним.
Іннеса Свіца
Всі статті автора
Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.
Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.
система комментування CACKLEВи мрієте провести час за містом? Кемпінг стає все більш популярним видом відпочинку, але не всі знають, що взяти з собою в таку подорож. Туристичні та кемпінгові приналежності — незамінне спорядження в інвентарі кожного туриста.
Підприємці в Україні з острахом чекають на податкові перевірки. Невеликий бізнес не завжди має можливість отримувати фахову юридичну допомогу до, під час та після інспекцій.
01.12.2020 року відійшов у засвіти відомий педагог Тернопілля, учитель учителів, колишній директор обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти (1985-2014) Юрій Васильович БУГАН.
Якщо карантин вихідного дня виявиться неефективним, то уряд України буде змушений ввести в країні повний локдаун.
Жити у ХХІ сторіччі означає жити онлайн. Хочемо ми цього чи ні, такі реалії нашого сьогодення. Подумайте, скільки людей із кола ваших знайомих не користується телефоном? А інтернетом?