Дві треті українок виходять з декретної відпустки раніше відведеного терміну. За даними Міжнародного кадрового порталу hh.ua, головними причинами такого рішення називають бажання покращити матеріальне становище сім’ї, а також страх втратити кваліфікацію і стати незатребуваною на ринку праці.
Половина опитаних відмітили, що роботодавці упереджено ставляться до жінок з маленькими дітьми.
Тривалість декретної відпустки більшості українок не перевищує двох років. Не дивлячись на те, що закон дає можливість знаходитись у відпустці по догляду за дитиною до трьох років, лише третина з них реалізує це право в повній мірі. Решта виходять на роботу раніше відведеного терміну. Зокрема, кожна третя українка займалась вихованням малюка з відривом від роботи протягом двох років, кожна п’ята – від півроку до року. Одна з десяти молодих мам дозволила собі кар’єрний тайм-аут тривалістю від 4 до 6 місяців. І ще 7% вийшли на роботу вже через декілька місяців після народження дитини.
Більшість жінок виходять з декрету раніше відведеного терміну, бажаючи покращити матеріальний стан сім’ї. Про це заявили двоє з п’яти опитаних. Кожна четверта пояснює свій вибір страхом втратити кваліфікацію і через кілька років стати незатребуваною на ринку праці, а кожна п’ята – втомою від домашніх турбот і щоденної рутини.
Кожна шоста вийшла з декрету раніше, оскільки хотіла професійного розвитку і самореалізації. А кожна восьма забажала бути фінансово незалежною від чоловіка і батьків. Практично кожна десята молода мама причиною передчасного виходу з декрету назвала бажання повернути колишнє коло спілкування – клієнтів та колег. Проте лише дві зі ста опитаних повернулись в штат за запрошенням попереднього роботодавця.
Як показало опитування, більшість жінок (84%) зазнавали труднощів з працевлаштуванням після виходу з декретної відпустки. Зокрема, половина відмітили, що роботодавці упереджено ставляться до жінок з маленькими дітьми. У кожної п’ятої складнощі були пов’язані з втратою колишніх навичок, їх невідповідністю вимогам ринку. 8% відповіли, що їм було складно поєднувати виховання дитини та пошук роботи. І стільком же не вистачало впевненості у собі. Головною перешкодою для подальшого кар’єрного розвитку вони назвали страх не впоратись з новими обов’язками.
Міжнародний кадровий порталHeadHunter Україна
Всі статті автора
Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.
Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.
система комментування CACKLEВи мрієте провести час за містом? Кемпінг стає все більш популярним видом відпочинку, але не всі знають, що взяти з собою в таку подорож. Туристичні та кемпінгові приналежності — незамінне спорядження в інвентарі кожного туриста.
Підприємці в Україні з острахом чекають на податкові перевірки. Невеликий бізнес не завжди має можливість отримувати фахову юридичну допомогу до, під час та після інспекцій.
01.12.2020 року відійшов у засвіти відомий педагог Тернопілля, учитель учителів, колишній директор обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти (1985-2014) Юрій Васильович БУГАН.
Якщо карантин вихідного дня виявиться неефективним, то уряд України буде змушений ввести в країні повний локдаун.
Жити у ХХІ сторіччі означає жити онлайн. Хочемо ми цього чи ні, такі реалії нашого сьогодення. Подумайте, скільки людей із кола ваших знайомих не користується телефоном? А інтернетом?