Популярне

Родичі в компанії й упереджене ставлення до них

Родинні зв’язки стали нормою не лише у держ. структурах, але й у приватних компаніях. За даними опитування, три чверті «білих комірців» працювали раніше або працюють під протекцією родичів. Як ставляться українці до такого явища, дізнавався Міжнародний кадровий портал hh.ua.

Найбільш поширеною причиною сумісної роботи з родичами є можливість надавати протекцію в працевлаштуванні й просуванні службою. Так вважає третина офісних співробітників. Дещо більше чверті пояснюють сімейний підряд тим, що родичам можна більше довіряти. У останню чергу «білі комірці» згадують про спільні професійні інтереси й збіг обставин. Проте під час оцінки власного досвіду роботи з родичами на першому місці опинився випадок, а можливість надавати протекцію змістилася у самісінький низ, набравши 12% голосів.
Бувають випадки, коли сімейні обставини на роботі не пов’язані з прямою вигодою. Наприклад, коли майбутнє подружжя познайомилось на роботі, або чоловік перевівся в інше місто, а дружині знайшлося місце у тій самій компанії.
 Незважаючи на те, що більшість українців мають досвід роботи з родичами, двоє із п’яти негативно ставляться до такої практики. Стільки ж висловили нейтральне ставлення. Кожен п’ятий схвально ставиться до сімейного підряду на роботі.

Серед причин негативного ставлення до спільної роботи родичів респонденти у першу чергу згадали про складність у розмежуванні робочих і особистих стосунків, проблеми у взаємодії «керівник-підлеглий», а також можливе виникнення конфліктів на роботі. Дещо менше третини опитаних упевнені, що до родичів пильніше приглядаються і їх більше обговорюють колеги. І стільки ж назвали родичів-протеже некомпетентними у професійному плані.
29% опитаних вважають, що до родичів зазвичай більш лояльні й із них менше вимагають. Ще дещо більше чверті вказали, що решта співробітників мають нижчі шанси отримати просування по кар’єрній драбині та, як наслідок, нижчу мотивацію.

 

 

Міжнародний кадровий порталHeadHunter Україна
Всі статті автора

Бізнес

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією