Більше половини українців працюють не за спеціальністю. А кожен третій змінив професію відразу після закінчення вишу. Серед тих, хто пішов працювати за спеціальністю й лишився у професії, лише третина відповіли, що задоволені своєю роботою. Такі результати опитування Міжнародного кадрового порталу hh.ua.
Розрив між знаннями, отриманими в університеті, й вимогами роботодавців існує давно. У багатьох проф. сферах диплом потрібен лише формально — необхідні навички молодому спеціалісту доводиться отримувати під час стажування або вже в процесі роботи. Саме тому випускники вишів, переважно, віддають перевагу обранню цікавого для себе напрямку без прив’язки до диплома.
Як показало опитування hh.ua, більше половини українців не працюють за спеціальністю. При цьому кожен десятий працював за профілем деякий час після випуску з вишу, але вже згодом змінив професію. Кожен третій обрав інший напрямок відразу після закінчення навчання.
Серед тих, хто працює за спеціальністю, більше юристів, фінансистів і медиків. Також отримана освіта стала в пригоді тим, хто вивчав менеджмент. Рідше йдуть працювати за спеціальністю експерти з природничих і гуманітарних наук, ще рідше — педагоги. І якщо в перших двох випадках ідеться швидше про низьку затребуваність спеціалістів на ринку, то у ситуації з працівниками освіти головною причиною зазвичай є низький рівень зарплат і престижу професії.
Серед тих, хто пішов працювати за спеціальністю й лишився в професії, лише третина відповіли, що задоволені своєю роботою. Згідно з даними опитування, більше ніж інші задоволені роботою маркетологи, а шкодують про вибір професії найчастіше медпрацівники.
Незважаючи на низьку задоволеність, половина респондентів відповіли, що збираються працювати за спеціальністю й у подальшому. Дещо менше половини будуть діяти за ситуацією. І лише четверо зі ста мають намір змінити вид діяльності. Згідно з опитуванням, найбільше серед них медиків і педагогів.
Катерина Мащенко, Керівник експертно-аналітичного центру HeadHunter Україна
Всі статті автора
Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.
Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.
система комментування CACKLEВи мрієте провести час за містом? Кемпінг стає все більш популярним видом відпочинку, але не всі знають, що взяти з собою в таку подорож. Туристичні та кемпінгові приналежності — незамінне спорядження в інвентарі кожного туриста.
Підприємці в Україні з острахом чекають на податкові перевірки. Невеликий бізнес не завжди має можливість отримувати фахову юридичну допомогу до, під час та після інспекцій.
01.12.2020 року відійшов у засвіти відомий педагог Тернопілля, учитель учителів, колишній директор обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти (1985-2014) Юрій Васильович БУГАН.
Якщо карантин вихідного дня виявиться неефективним, то уряд України буде змушений ввести в країні повний локдаун.
Жити у ХХІ сторіччі означає жити онлайн. Хочемо ми цього чи ні, такі реалії нашого сьогодення. Подумайте, скільки людей із кола ваших знайомих не користується телефоном? А інтернетом?