В Україні все частіше використовують платіжні картки для розрахунків. Показник їх використання має стійку динаміку до зростання. Як повідомляють на офіційному сайті Національного банку України, у II кварталі 2016 року частка безготівкових розрахунків у загальному обсязі операцій із платіжними картками в Україні продовжила зростати. Цей показник збільшився до 34,9% порівняно з 34,7% у I кварталі цього року.
У грошовому еквіваленті, за допомогою платіжних карток здійснено кілька сотень мільйонів операцій на суму 132,9 млрд. грн., що на 17,6 млрд. грн. більше порівняно з І кварталом цього року;
Найбільш популярними є платіжні системи Visa (33,8%), MasterCard (36%); у той час, як інші платіжні системи – всього 2,8%.
Найчастіше картки використовують для розрахунків у роздрібній торговельно-сервісній мережі (35,97% усіх безготівкових операцій). В Інтернеті картками оплачують лише 11,03%, а за допомогою банкоматів та терміналів самообслуговування ще менше – 2,83%. Зрозуміло, що люди використовують картки так, як їм зручніше.
В Україні частки платіжних систем за обсягами видаткових операцій із використанням платіжних карток розподілилися таким чином:
• 61,3% – MasterCard;
• 38,1% – Vіsa;
• 0,6% – інші платіжні системи.
Скільки в Україні власників платіжних карток? Усього їх нараховується 41,3 млн.
Найчастіше люди використовують картки ПАТ КБ “ПриватБанку”, АТ“Ощадбанку” та АТ “Райффайзен Банк Аваль”.
Владислав Нагірнер
Всі статті автора
Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.
Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.
система комментування CACKLEВи мрієте провести час за містом? Кемпінг стає все більш популярним видом відпочинку, але не всі знають, що взяти з собою в таку подорож. Туристичні та кемпінгові приналежності — незамінне спорядження в інвентарі кожного туриста.
Підприємці в Україні з острахом чекають на податкові перевірки. Невеликий бізнес не завжди має можливість отримувати фахову юридичну допомогу до, під час та після інспекцій.
01.12.2020 року відійшов у засвіти відомий педагог Тернопілля, учитель учителів, колишній директор обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти (1985-2014) Юрій Васильович БУГАН.
Якщо карантин вихідного дня виявиться неефективним, то уряд України буде змушений ввести в країні повний локдаун.
Жити у ХХІ сторіччі означає жити онлайн. Хочемо ми цього чи ні, такі реалії нашого сьогодення. Подумайте, скільки людей із кола ваших знайомих не користується телефоном? А інтернетом?