Популярне

Майже половина українців не можуть прожити на свою зарплату

Інфляція і зростання цін негативно впливають на добробут «білих комірців». За даними Міжнародного кадрового порталу hh.ua, тільки один із восьми громадян практично ніколи не відчуває матеріальних складнощів. Решта з різною періодичністю опиняються в ситуації, коли гроші на життя закінчуються раніше, ніж приходить час наступної зарплати.

З початком кризи роботодавці почали рахувати гроші й не поспішають підвищувати зарплати всім без винятку співробітникам. За даними опитування hh.ua, за півроку розмір зарплат двох із п’яти «білих комірців» не змінився. Кожному шостому знизили оклад у середньому на 20%. Надбавку до зарплати отримав лише кожен четвертий опитаний, і в низці випадків вона мала швидше символічний характер. Індексація зарплат із врахуванням рівня інфляції відбулася не більше ніж у 10% компаній.
І без того складна ситуація, в якій опинилася більшість українців, поглиблюється постійним зростанням цін на товари і послуги. Таким чином, навіть у випадку підвищення зарплати або її збереження на попередньому рівні, реальний дохід «білих комірців» знижується від місяця до місяця. Як показало опитування, лише 13% офісних працівників майже ніколи не відчувають матеріальних складнощів. Решта з різною періодичністю опиняються в ситуації, коли гроші на життя закінчуються раніше, ніж на банківську картку приходить наступна зарплата.
Двоє із п’яти відчувають нестачу грошей практично щомісяця. Це дещо менше, ніж півроку тому. При цьому зросла кількість «білих комірців», які опиняються в ситуації безгрошів’я раз на три місяці (тепер це кожен четвертий опитаний) і мінімум раз на 6 місяців (кожен восьмий респондент). Як і шість місяців тому, лише 8% офісних співробітників відчувають дефіцит бюджету один раз на рік і рідше. Серед таких найбільше ІТ-спеціалістів і працівників сфери телекомунікацій, представників фармацевтичної галузі, а також співробітників консалтингових агенцій. Згідно опитування, саме ці спеціалісти менше ніж інші постраждали від урізання зарплат.
 

Більшість «білих комірців» почали відчувати матеріальні складнощі протягом останнього року. Варто зазначити, що у 2015 році індекс інфляції був найвищим за останні 15 років. Трохи більше чверті почали відчувати гостру нестачу коштів протягом останніх півроку. І ще п’ята частина опитаних зізналися, що їм завжди було складно дотягнути до наступної зарплати.
 

Як показало опитування hh.ua, щоб гідно жити, українцям потрібно близько 20 тис. грн на місяць. На їхню думку, цієї суми вистачило би на задоволення основних потреб, в тому числі на забезпечення хорошого харчування, можливість їздити у відпустку і проводити дозвілля, а також мати доступ до якісної медицини й освіти.

Міжнародний кадровий порталHeadHunter Україна
Всі статті автора

Бізнес

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією