Популярне

Ліве свято

13 cерпня – Міжнародний день Шульги, започатковано це свято 1992 у Великій Британії.

13 cерпня – Міжнародний день Шульги, започатковано це свято 1992 у Великій Британії. Лівші всього світу прагнуть привернути увагу виробників товарів до необхідності враховувати їхні зручності, улаштовують різноманітні заходи та змагання. Шульгами є приблизно 10% населення планети, причому ліворуких чоловіків більше, ніж жінок, а число дітей, які користуються лівою рукою, може навіть сягати 20—25%.
Ліворукість – не хвороба, а варіант норми. Дитину-шульгу в жодному разі не можна переучувати на «правильну» (бо праву) руку. Це стосується як письма, так і будь-якої іншої діяльності. До речі навчання письма ліворуких дітей — процес тривалий і важкий, бо навички письма формуються у них лише у дев’ять-десять років.
Ліворукі діти мають проблеми з поняттями «правий» та лівий», з визначенням години по циферблату. У світі шульг написати слово або цифровий ряд можна у будь-якому напрямку (як горизонтально, так і вертикально). Тому, зазвичай, маленькі ліворукі мають проблеми з читанням, письмом, математикою. Так, дитина може написати чудовий емоційний, але неграмотний твір. Для шульг характерне дзеркальне написання букв (Я - R).
Зате люди з ведучою лівою рукою можуть бути хорошими спортсменами у тих видах спорту, де потрібна миттєва реакція. Бо у шульг права півкуля і сприймає зоровий образ (оцінює ситуацію), і керує лівою рукою, тому, щоб зорієнтуватися і відбити м’яч, ліворукому тенісисту треба на якихось сім тисячних секунди менше, ніж праворукому (бо ж у того імпульс ще має перейти в ліву півкулю, щоб права рука виконала певну команду). Завдяки швидкій реакції ліворукі спортсмени досягають значних успіхів у фехтуванні, боксі, тенісі, стрільбі, гірськолижному спорті.
Гіпотез про виникнення ліворукості існує багато, у тому числі фантастичних. Часто ліворукість, зумовлена генетично. Ліворукі люди мають родичів шульг приблизно в п’ять разів частіше, ніж праворукі.. А останні дані японських учених свідчать, що всі ми народжуємося шульгами (у всіх homo sapiens при народженні переважає права півкуля). Далі вчені мають з’ясувати, чому більшість людей з віком «перекваліфіковуються» на праворуких.

Ліна Сват
Всі статті автора

7+Я

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією